Zelený mladý ječmen

20.03.2015 12:03

Zelený ječmen

vhodná superpotravina(Green foods) pro efektivní očistu organismu od toxických látek - detoxikacee. Ze zeleného ječmene si vyrobíme enzymatickou šťávu přidání prášku ( sušená šťáva nebo drcená tráva )  jedné čajové lžičky a rozmýcháme ji ve 200-300ml vody, nejlépe pramenité. Mladý zelený ječmen a jeho výhonky se sklízejí ve vzrůstu mezi 15-25cm, kdy ječmen obsahuje maximum účinných látek, takto si můžete ječmen pěstovat i my sami doma. Tento způsob výroby a konzumace již používají lidé po staletí z oblasti Číny a Japonska a to jeden z důvodů, proč se dožívají tak vysokého věku. Při užívání šťávy ze zeleného ječmene může do jít k přechodnému zhoršení příznaků nemoci. Můžeme dostat zácpu nebo projem. Doporučujeme zvýšit příjem tekutin ( tím dojde ke zlepšení odchodu toxických látek z těla ) a snížit denní dávku na polovinu až do doby, kdy se stav stabilizuje.

Základní druhy mladého ječmene

·         "sušená lisovaná šťáva" je vylisovaná z výhonků mladého zeleného ječmene ( nejkvalitnější šušené šťávy pochází z USA - Utah)

·         "drcená tráva" sušené mladé výhonky zeleného ječmene následně drcené na prášek ( mají vysoký obsah vlákniny, u některých lidí může vyvolávat potíže s trávením)

·         ječmen obohacený o další přírodní látky ( např. slupky z hnědé rýže atd.)

Více informací o rozdílu sušené šťávy a drcené trávy z mladého ječmene. ( sušení vylisované šťávy trvá 3 až 5 sekund při teplotě 31°C ) dojte tak k extrakci vody a výsledkem je velmi výživný ječmenný prášek a jsou zachovány vitaminy a další enzymy. Pro přípravu prášku z ječmena a vody je nejlepší použít shakers mřížkou pro důkladné rozmýchání.

Mladý ječmen - účinky:

·         startuje detoxikace organismu

·         antioxidant

·         podporuje imunitu

·         vhodnou součástí prevence proti rakovině, srdečně cévních chorobám a cukrovky

·         zlepšuje stav paradentózy

·         eliminuje nepříjemné tělesné pachy

·         napomáhá při léčbě neplodnosti

·         patří k ochlazujícím potravinám, je proto vhodný zejména pro horké a letní dny

·         vylepšuje stav problematické pokožky, čistí pleť při akné, napomáhá léčbě ekzémů a lupénky

·         vhodná kombinace s chlorellou ( dochází k synergickému působení obou složek)

·         vhodný doplněk při redukčních dietách a hubnutí ( díky detoxikaci a přísunu vitaminů , minerálů, amynokyselin a enzymů..)

·         proti stárnutí

·         neobsahuje lepek

·         působí synergicky s užíváním chlorelly

·         urychluje hojení ran a popáleniny ( i spálená pokožka při opalování )

·         snižuje únavu a deprese a zlepšuje usínání ( díky hormonu serotonin )

·         brání překyselení organismu

·         léčba chudokrevnosti ( anémie )

Preventivní úžívání ječmene doporučujeme pro těhotné ženy, děti, sportovce i staré lidi.

TIP: Použití ječmene na péči o pleť:

z ječmene si uděláte velmi levnou, přírodní a účinnou masku, tím že ho smícháte s  kvalitním olejíčkem a to vše natřete na tvář a dekolt a necháte cca 15 minu nebo i více působit . Pleť je hladká a omládne. Každopádně pokud má kdokoliv jákekoliv kožní problémy můžete aplikovat též na celé tělo.

Mladý ječmen obsahuje látku 2´0 glykosilvitexan, která sama o sobě je více než 200 x účinnějším antioxidantem, než například známý vitamín E. Spolu s obsahem celého komplexu karotenů a karotenoidů zajišťuje stabilní fotoprotekci. Pleť bez ochrany antioxidantů stárne mnohonásobně rychleji.

Zelený jačmeň

vhodná superpotravina ( Green food ) na efektívnu očistu organizmu od toxických látok . Zo zeleného jačmeňa si vyrobíme šťavu pridanie prášku ( sušená šťava Zelený ječmennebo drvená tráva ) jednej čajovej lyžičky a rozmýcháme ju v 200 - 300ml vody, najlepšie pramenitej . Mladý zelený jačmeň a jeho výhonky sa zberajú vo vzraste medzi 15 - 25cm , kedy jačmeň obsahuje maximum účinných látok , Takto si môžete jačmeň pestovať aj my sami doma . Tento spôsob výroby a konzumácie už používajú ľudia po stáročia z oblasti Číny a Japonska a to jeden z dôvodov , prečo sa dožívajú tak vysokého veku .

Základné druhy mladého jačmeňa

·             sušená lisovaná šťava je vylisovaná z výhonkov mladého zeleného jačmeňa ( najkvalitnejšie sušená šťava pochádza z USA - Utah )

·             " drvená tráva " sušené mladé výhonky zeleného jačmeňa následne drvené na prášok ( majú vysoký obsah vlákniny , u niektorých ľudí môže vyvolávať problémy s trávením )

·             jačmeň obohatený o ďalšie prírodné látky ( napr. šupky z hnedej ryže atď )

Viac informácií o rozdiele sušenej šťavy a drvené trávy z mladého jačmeňa . ( sušenie vylisovanej šťavy trvá 3 až 5 sekúnd pri teplote 31 ° C ) dôjde tak k extrakcii vody a výsledkom je veľmi výživný jačmenný prášok a je zachovaný vitamín a ďalšie enzýmy .