Výroba masážních olejů

05.10.2015 16:31

Výrobna olejů Věry Volné

 

 

Letos fjsou vyrobené pro maséry a kosmetičky zatím tři druhy olejů:

s devětsilu lékařského, 
jehliček smrků a jedlí 
a kostivalu lékařského.

Část dobré práce maséra vykoná vždy i dobrý a vhodný pro daného klienta masážní olej.

Na objednávku je olej s třezalky.

Je velmi kvalitní, regeneruje kůži, je velmi hojivá, roste zde v horách až do podzimu, lze ji tedy objednat do začátku září.

Výroba olejů je bez dotyku kovu, vše se dělá ve skle, míchá dřevěnými vařečkami.

Výborný olej s devětsilu, je velmi protizánětlivý, hojivý, vhodný na bolesti kloubů a svalů.

Další olej je s malých konců smrků, jedlí, je nádherně voňavý a je to síla na plíce, svaly, lymfatický systém, je silně dezinfekční na kůži. Je velmi jemný. Má jemnou vůni jehličnanů. Vhodný pro kosmetickou masáž.

Třetí druh oleje je s květu kostivalu lékařského, stahuje, má výživné látky pro kosti, klouby, šlachy, vše rychle léčí, hojí. Je dobrý pomocník i na ústní dutinu -léčí paradentózu. Jen dát několikrát denně pár kapek mezi zuby a nechat proudit, vyplivnout.

Pojiva jsou vždy olej slunečnicový a olivový. 
Jsou poprvé letos na zkoušku v originálních lahvičkách po 200 ml., 100 ml. a s kapátkem 30ml. Blíže na tel.732934315.

Výroba masážních olejů doma sami: není to jednoduché, raději zavolejte na poradu. Každá bylinka potřebuje svoje-čas, délku ustátí atd.

Je potřeba znát velmi dobře i bylinku, kterou sbíráte, kdy jí sbírat a každá potřebuje jinou koncentraci daných olejů. Vše lze naložit i jen do panenských olejů, masáže se potom velmi prodraží. Jsou ale výborné.

Naložené bylinky se nakládají na nejdéle týden na světlo, slunce, pokud zapomenete scedit a přefiltrovat, tak potom olej ztrácí vůni a je lépe jej nechat za oknem cca 3 týdny, scedit lze, až je olej čirý, není-li čirý, tak je ještě v oleji uvolněná voda z bylin.

Základ je čistý olivový olej, slunečnicový jen kvalitní lze přidat až třetinu, nasbíráme bylinky, které rostou-devětsil, mařinku vonnou, třezalku květ, chrpu atd. Bylinky na uvolnění svalových spazmů a na vyrovnání svalové ochablosti. Dáváme do oleje za okno na týden, scedíme! Nedoporučuji déle, bylinka uvolňuje vodu po týdnu, olej s vodou potom chytá plísně.

Je to těžké a složité? Vždyť si jej každý zatím může koupit. Jo, ale není nad to když si uděláte sami. Čerstvé a velmi voňavé jen přírodou ne příměsky chemie. Rozdíl poznáte, až je opravdu uděláte. Ten rozdíl oproti jiným olejům - kupovaným. Zatím se po nich nikdo neosypal, nikdo neměl alergie, jsou prostě výborné, výborně je každý snáší, vyjdou levně. Třezalkový olej se používá na mnoho nemocí = Janův zázračný olej. Kupte si a nebo udělejte si sami doma- zjistíte že koupený snad neviděl opravdovou třezalku. Na sluníčku a bez horního víčka lze bylinky nechat i déle než týden naložené, Nutné dávat pozor, aby neztrácely vůni. Denně mícháme dřívkem! Vařečkou! Ne kovem. Zakrýt lze pokud se práší v místnosti ubrouskem, plátnem.

Tak to můžete zkusit sami, nedá to moc práce a vycházka do přírody vám třeba přijde vhod.

Základ je olej olivový a s ním smícháme na půl olej slunečnicový. Musí být čerstvý a kvalitní. Třezalku dávám více do slunečnicového, olej je potom více červený.. musíte přijít na spoustu věcí sami.

Používáme-li čerstvé bylinky,trháme buď květy: devětsil, chrpa, třezalka, sedmikráska, fialka, kostival lékařský, mohou to být celé rostliny s listy- máta, jitrocel atd. Dané květy či jiné části rostlin necháme pár hodin zavadnout, dáme volně do sklenice a zalijeme daným olejem. Květy musí být volně v nádobě, ne napěchované.
Občas přidávám třeba list bylinky, která konzervuje olej, ten potom velmi dlouho vydrží. Ale to již je pro začátek moc složité. 
Dáme za okno kde jde sluníčko. Denně mícháme dřevěnou vařečkou. Sedmý den obsah scedíme, nebo ještě přefiltrujeme. Pokud necháme obsah déle, uvolní se z květů voda - ta se začíná uvolňovat šestý-sedmý den a olej může plesnivět. 
Čistý olej uložíme v lednici, spotřebujeme do 1 roku.
Je dobré dávat vždy jeden druh do oleje, smíchat lze již po ukončení procesu výroby.

Výroba v zimě: POUŽÍVÁME DOMÁCÍ KOŘENÍ. Hřebíček, skořici, anýz, vanilku atd.

Pokapeme koření vodou a necháme až 24.00 hodin odležet pod pokličkou. 
Druhý den je dáme dáme do sklenice a zalijeme olejem. Můžeme nechat od týdne až jeden měsíc v oleji, scedíme, přefiltrujeme a používáme. 
Dáváme pozor na sílu -skořice protepluje a kůže může po silném oleji červenat.