Chlorella Pyrenoidosa

26.02.2015 13:17

 
Objev Chlorelly 
Chlorella byla objevena v roce 1890 holandským vědcem, který se jmenoval Martinus Willem Beijernicke. Chlorella je malá, kulatá, zelená, jednobuněčná řasa, která roste ve sladké i slané vodě a je to jeden z nejstarších živých organizmů vůbec. Spolupodílela se miliony let na produkci kyslíku v atmosféře, aby mohl na Zemi vůbec další život vzniknout. Chlorella je schopna odolávat extrémním podmínkám a velmi rychle se množí.
  
Proč je chlorella tak unikátní?
Chlorella je jedinečná zelená potravina, která dle odborníků obsahuje komplet všech výživových látek, které člověk potřebuje pro svou existenci. Díky vysokému obsahu chlorofylu má překrásnou smaragdově zelenou barvu. Chlorofyl není ale jen tak nějaké zelené barvivo, jeho jedinečnost skví v silných detoxikačních a dezinfekčních schopnostech. V chlorelle nalezneme také přes 50% proteinů, 20% sacharidů a 10% tuků, které jsou vyváženě doplněný důležitými minerály a vitamíny. Tato kombinace všech potřebných živin dělá z chlorelly jednu z nejzdravějších potravin vůbec.
Velmi ceněnou a účinnou látkou v chlorelle je tzv. růstový faktor – Chlorella Growth Factor (CGF), kterou nalezneme v jejím buněčném jádře. Je to pravděpodobně nejdůležitější součást chlorelly, která obsahuje důležité aminokyseliny, peptidy, glykoproteiny, polyamidy, některé vitaminy, minerální látky a stopové prvky. CGF podporuje růst zdravých nových buněk a zároveň je schopen opravit buňky stávající. Proteiny obsažené v chlorelle jsou více podobné bílkovinám živočišným, než rostlinným, ale jsou mnohem zdravější. Proto o chlorelle můžeme v klidu říci, že se stará o zpomalení stárnutí. Díky nukleovým kyselinám DNA a RNA, které chlorella obsahuje, se nemůže stát, že by i v našem těle chyběly, pokud pravidelně chlorellu jíme. DNA je plán, jak stavět nové buňky a RNA jsou jeho opisy, které umožňují novou buňku postavit. Proto jsou DNA a RNA klíčem k zdravému organizmu a dlouhověkosti. DNA jsou v chlorelle 3% a RNA celých 10% a více.
Výzkumy CGF potvrdily, že může léčit spoustu nemocí, protože stimuluje produkci interferonu, podporuje imunitní systém, stimuluje produkci interferonu, podporuje zdravé tkáně, urychluje hojení, revitalizuje a posiluje celé naše tělo. Dokonce tam, kde už běžná léčba selhává, může chlorella pomoci, jde zejména o chronické gastritidy a žaludeční vředy. Jedinečný CGF totiž podporuje tvorbu bílkovin, enzymů a ATP (energie). Tím celkově napomáhá k tvorbě nových tkání a hojení stávajících. Proto také přináší energii do života a mladistvý vzhled.
Co chlorella umí? 
• zvýšit celkovou odolnost organismu
• chránit buňky a tkáně před působením volných radikálů
• regulovat hladinu cholesterolu a tlak krve
• být vhodným potravinovým doplňkem pro prevenci nádorových onemocnění
• podporovat regeneraci tkání při poškození
• sloužit coby prevence při chorobách srdce a cév
• zvyšovat účinnost inzulínu a kontrolovat hladinu cukru v krvi
• lépe se vypořádat se stresovými situacemi a vyčerpáním  
Chlorella – návrat k mládí  
To, jak se cítíme a kolik času nám ještě zbývá určuje spousta faktorů, jako je genetika, stravovací návyky, životní styl, psychika a spousta dalších. Pokud se chceme udržet dlouho zdraví, mladí a v dobré kondici, stojí za zvážení přidání chlorelly do našeho jídelníčku. Chlorella je totiž jako bystrý detektiv, který naše jídlo prolustruje skrz na skrz a zničí škodlivé látky. Dodá tělu také živiny, které podpoří náš imunitní systém a v těle vytvoří neblahé prostředí pro choroboplodné zárodky. Zároveň ji ale mají rády "přátelské bakterie", které tělo potřebuje k trávení. Díky detoxikaci a výživě organizmu se Vám bude žít lépe a také navýší šance na delší život.
Chorella s certifikáty
Tato Chlorella Pyrenoidosa Taiwan je  původem z Taiwanu výrobce -dodavatel se zabývá pěstováním Chlorelly již od roku 1954.  Nabízená Chlorella se pěstuje ve středním Tchaj-wanu, je to oblast, která se těší po celý rok dostatkem slunečního svitu, čerstvým a čistým ovzduším a kvalitními vodními zdroji. Takové prostředí je ideální pro pěstování Chlorelly (zelené řasy) vynikající kvality. Za posledních 25 let provedl dodavatel obrovské  investice  do výzkumu a vývoje a toto úsilí přineslo své ovoce v podobě vysoce jakostní chlorelly upravené do podoby, kdy se vstřebá do organizmu maximum živin. Dodavatel a výrobce v jednom je držitelem několika celosvětově uznávaných certifikátů ISO (International Organization for Standardization). Většina produkce se vyváží do Evropy, Spojených států a dalších vyspělých zemích. Vzhledem k produkci a vysoce rafinované technologii, byla kvalita jeho produktů v těchto zemích přijata s absolutní důvěrou.
V listopadu 2003, získala společnost zlatou medaili v kategorii biotechnologie 2003 National Bio & Medical Care Quality Award, a následně v prosinci 2003 další zlatou medaili pro skupinové ocenění v 7. ročníku vynikající Bio Technology Industry Development Award.
Veškeré BIO a ORGANIC certifikáty výrobce, které zaručují nejvyšší kvalitu zboží jsou k nahlédnutí zde

                         
 

Studie  o obsahu těžkých kovů - chlorella
Proto je Chlorella pyrenoidosa nejčistší přírodní formou zelené sladkovodní řasy na trhu, jde o 100% přírodní lisované tablety (pouze prášek), které neobsahují žádné konzervační ani jiné přísady. Naše složení: 100% biomasy sladkovodní řasy Chlorella pyrenoidosa.
Víte co kupujete jinde?
Nenechte se zlákat příliš levnou chlorellou nabízenou ve velkých, někdy až kilogramových baleních, kde není uveden její výrobce ani země původu. Většinou je to totiž chlorella z Čínské produkce, kde zrovna nejsou ideální podmínky pro růst této řasy. Hlavním problémem pěstování chlorelly v Číně je špatné ovzduší a protože je chlorella na sebe schopna vázat těžké kovy, takto vypěstovaná je jich doslova plná. Proto v Čínské chlorelle nalezneme arsen, rtuť, olovo, kadmium, hliník a další těžké kovy, které ani zdaleka nesplňují limity a přísné evropské standarty.
Chlorella musí být pěstována v biologicky čistém a chemicky nezamořeném prostředí, nesmí přijít do kontaktu s jakkoliv kontaminovaným ovzduším, půdou a vodou. Tím, že se v Číně pěstuje venku v oblastech, kde nemají o BIO pěstování ani ponětí je jejich chlorella bohužel spíše jedem, nežli lékem.
Pokud chceme, aby se do našeho těla z chlorelly živiny vstřebaly, musíme její celulózový obal mechanicky narušit, protože jinak ji naše tělo není schopno strávit. Tento proces se nazývá dezintegrace, ta musí být provedena mechanicky. Z takto upravené chlorelly se do těla může vstřebat více než 90% jejich výživných látek. Pokud se porušuje chemicky, což je levnější způsob, většina vitamínů a ostatních výživných látek se nenávratně zničí.
Některé chlorelly bývají také nesprávně označeny slovy „dovezeno“ či „vyrobeno“, ale to nám nezaručí zemi původu, kde byla chlorella vypěstována. Proto hledejte vždy slovo „země původu“, co Vám dle zákona zaručí pravdivé informace o tom, odkud daná chlorella je.
Jak chlorellu správně zpracovat?
Tento výrobce používá  patentovaného zpracovaní chlorelly, je jím aktivní sublimační sušení. Zjednodušeně  jde o použití sprejového předsušení a sublimačního sušení (lyofilizace) zmrazení – teplo – odpaření. Je to drahá, ale jedna z nejlepších technologií na zpracování chlorelly vůbec. Takto zpracovaný produkt po rehydrataci (oddělení vody) je vysoké kvality s nejvyšším poměrem aktivních látek má také lepší chuť. Kvalitu poznáte také ve složení a na barvě chlorelly při srovnání s jinými technikami sušení. Tímto sušením lze dosáhnout extrémně nízký obsah vlhkosti produktu, pouze 1-2% a zabránit růstu bakterií, plísní a enzymů, a tak inhibovat průběh reakcí, které ovlivňují kažení produktu. I proto je a musí být cena takto zpracovaného produktu vyšší, než u obyčejného zpracování chlorelly. Tento postup je 5x dražší než pouhé sušení horkým vzduchem.

Horkým vzduchem suší pěstitelé chlorellu především v Číně tak, aby jejich chlorella byla co nejlacinější. Tento způsob zpracovaní je levný, ale také zničí většinu vitamínů a aktivních látek. Proto mnoho prodejců vůbec neposkytuje svým zákazníkům informace o zpracování jejich chlorelly. Mnoho internetových překupníků totiž ani neví, co prodávají. Jen přeprodávají zboží se zemí EU a na Váš dotaz Vám nedokáží odpovědět, protože tyto informace nemají.

Jako výrobci a importéři  Chlorelly a Spiruliny z Taiwanu se především v první řadě ,vždy zajímáme o kvalitu, postup a technologii zpracování těchto výrobků,které jsou určeny pro Vás konečné zákazníky. Je to proto abychom Vám zde  tyto informace mohli poskytnout a to včetně té finální nejlepší ceny. Cena pro Vás je nastavena přímo systémem výrobce -dovozce – zákazník bez žádných dalších mezičlánků, které cenu neúměrně zvyšují např. systém Multilevel - Green Wais další. Záleží však  pouze na Vás co si vyberete pro svoje zdraví. Kvalitu, za kterou si připlatíte nebo produkt který je laciný, ale nemá pro Vás zdravotně žádný nebo minimální  přínos. Proto kupujte vždy zaručenou kvalitu od renomovaných a ověřených výrobců -exportérů a importérů.

      
Dejte si pozor na tabletky řas s pojivy a éčky!

Většinou se jedná o levné produkty nabízené na slevových portálech.
Pokud kupujete sladkovodní řasy chlorellu nebo spirulinu, vždy si přečtěte složení tabletek. Neměly by obsahovat žádná pojiva či jiné přídavné látky. Pouze kvalitní, technologicky a patentově zpracovaná 100% čistá řasa spirulina i chlorella se všemi certifikáty a od ověřených výrobců, se dá lisovat do tabletek bez pojiv, tedy bez éček a dalších přídavných látek.
Některé menší firmy, většinou s Číny koupí řasu od renovovaných výrobců, tu zředí a namíchají s pomocnými látkami typu „E“, ztabletují na tabletky, a poté za účelem zisku nabízejí k prodeji do Evropy za super ceny. Tato „ředěná“ řasa chlorella nebo spirulina však obsahuje pouze 30-50% řasy a zbytek jsou pojivé látky, které se zdravím nemají nic společného. Potom naleznete ve složení např. v 500mg tabletce pouze 300mg řasy a 200mg pojiv a jiných chemikálií, nebo dokonce jen 100mg řas a zbytek jsou látky, které Vašemu zdraví rozhodně nepřispívají. Zanášejí Vaše tělo toxiny a řasy, které v dobré víře konzumujete, ztrácí svůj detoxikační efekt, protože musí odbourávat pojiva a éčka, která s nimi polykáte.
Proto je velmi důležité kupovat kvalitní prověřené zboží a ne jen vyhledávat nejlevnější zboží nevalné kvality, které místo aby Vašemu zdraví pomohlo, spíše uškodí. Toto nekvalitní zboží se objevuje zejména na slevových portálech za super ceny a má nabudit dojem kvalitního výrobku. Kvalitní a zdravý produkt takovou vůbec reklamu nepotřebuje.
Omezení pro zelené potraviny

Zelené potraviny – doplňky stravy  se nemohou užívat:
• po transplantaci orgánů (nejméně 9 měsíců po transplantaci neužívat)
• při akutní plicní embolií
•  při akutním zánětu hlubokého žilního systému
• po operaci trávícího systému nebo jeho části (alespoň týden nejíst zelené potraviny)
• při ozařování (3 dny před a 3 dny po ozařování)
• při Crohnově chorobě v aktivní fázi (chlorella je nevhodná - dráždí, ječmen je vhodný - hojí) -  vždy konzultujte s lékařem
Citlivým osobám mohou ve výjimečných případech vyrazit vřídky, akné, vyrážky či ekzém, mohou nastat  bolesti břicha hlavy  i pocit na  zvracení. Je to pouze projev návratu vnitřní rovnováhy, kdy tělo opět aktivně vylučuje toxické látky. Nejde o alergii, ale o očistné projevy. V těchto případech se doporučujeme snížit dávku po dobu 14 dnů, nebo si udělat krátkou  přestávku v užívání cca 10 dnů. Po této době začněte opět chlorellu užívat v menších dávkách. Vaše tělo je nejlepší indikátor, chlorellou se nemůžete otrávit a ani si s ní nemůžete poškodit zdraví, jedná se čistě o přírodní produkt.
Všeobecně se doporučuje užívat mladý ječmen a sladkovodní řasu současně a dlouhodobě. Jejich účinek se společným užíváním několikanásobně zvyšuje.

Protože zelené potraviny podporují organismus ve vylučování cirozodých látek z těla, je lepší užívat klasické léky půl hodiny před užitím zelených potravin. Zelené potraviny mohu jen doporučit nejen maminkám, ale všem co chtějí být zdraví, vhodné v těhotenství i při kojení.