Kelp - Chaluha bublinatá organický jód

13.03.2015 16:57

Kelp - Chaluha bublinatá organický jódKelp - Chaluha bublinatá organický jód

 Chaluha bublinatáje mořská řasa, která obsahuje velké množství jódu. Štítná žláza je na jódu existenčně závislá. Funkci tohoto orgánu bychom neměli podceňovat, protože reguluje celkový metabolický obrat v našem těle. Chaluha bublinatá se neužívá jen pro doplnění jódu, ale i jako bylina, která podporuje hubnutí, růst vlasů, zdravé klouby a užívá se i na vysoký tlak a cholesterol.

Chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus) je mořská řasa rostoucí u pobřeží Severního a Baltského moře do hloubky zhruba 5 m. Můžete ji nalézt na pobřeží, na mušlích, hrázích nebo pilířích. Chaluha bublinatá má specifický kožovitý vzhled s vidličkovitě rozvětvenými pásy. Má hnědou barvu, protože chlorofyl v ní překrývá hnědé barvivo fukoxanthin.  Při odlivu může mít až černou barvu. Na jejích pásech jsou většinou párové vzduchové bubliny, které chaluze dávají ve vodě energii.

Kdy je dobré chaluhu bublinatou užívat?

  • Při špatné činnostištítné žlázy.
  • Jestliže máte zvýšený cholesterol nebo krevní tlak.
  • U zánětů kloubů.
  • Na podporu metabolismu.
  • Při zvíšené únavě

Jak chaluha bublinatá pomáhá?

S nedostatečnou funkcí štítné žlázy se potýká stále víc lidí. Pokud se cítíte dlouhodobě unaveni, bez energie nebo přibíráte na váze, stojí za to si nechat štítnou žlázu vyšetřit lékařem. Můžete také zkusit „na slepo“ užívat jód z chaluhy bublinaté Doplněk stravy s přírodních extraktů je navržen přesně tak, aby obsahoval potřebnou denní dávku jódu bez jakýchkoliv dalších chemikálií, pojiv nebo želatiny. Pokud byl problém způsoben nedostatkem jódu, váš metabolismus se brzy vrátí do normálu.

Chaluha bublinatá obsahuje také algináty, což jsou polysacharydy vyskytující se v mořských řasách. Mají schopnost vázat na sebe vodu a výborný čistící efekt Obojího se využívá ve zdravotnictví na hojení ran. Algináty možná znáte z potravinářství, kde se z nich například vyrábí ovocné želé. Právě tato schopnost alginátu může mít i pozitivní vliv na klouby a při léčbě jejich zánětů.
 

Kapsle bez pojiv a želatiny

Abychom pro vás vytvořili produkt bez pojiv, která lisované tabletky obsahují až v 50% svého obsahu, rozhodli jsme se chaluhu bublinatou doplnit spirulinou Jódu totiž tělo potřebuje v denní dávce jen malé množství a z toho nějakou část dostanete z potravy. Proto jej obsahuje náš extrakt přesně 150 µg v 15 mg extraktu chaluhy bublinaté. Abychom tento přírodní extrakt nemuseli lisovat do tabletek s pojivy, doplnili jsme ho ještě 300 mg spiruliny. Takto namíchaný již není problém extract z chaluhy dostat do klasických veganských HPMC kapslí, na které jste u našich výrobků zvyklí. Spirulina se běžně užívá ve větších dávkách, které můžete již bez jódu získat z lisovaných tabletek spiruliny. 

Jednoduchý test

Udělejte si na vnitřní straně zápěstí jakýmkoliv prostředkem s obsahem jódu, třeba jódovou tinkturou-Lugalův roztok "kakaovou skvrnu velikosti mexického dolaru“. Když během 8 hodin (někomu i v řádu desítek minut) zmizí, má jódu nedostatek. Pokud skvrna zmizí  do  8 hodin signalizuje to nedostatek jódu a disfunkci vaší štítné žlázy. V tomto případě doporučujeme jod co nejdříve doplnit. Zdravý člověk s dostatkem jódu má skvrnu viditelnou někdy až 24 hodin. 
 

Důležitá informace pro snadnější úbytek váhy

Nedostatek jodu může mít vliv na vaši tělesnou hnotnost

Štítná žláza je orgán specializovaný na produkci hormonů, které řídí především metabolismus. Při snížené hladině hormonů z důvodu nedostatku jodu dojde ke zpomalení metabolismu a může vzniknout částečnáhypotyreoza  neboli snížená funkce štítné žlázy, jež se projevuje na mnoha systémech našeho těla a to zejména také  nekontrolovatelným přírůstkem na váze.

Činnost štítné žlázy je přísně kontrolovaná hypofýzou, která pomocí hormonu TSH udržuje potřebnou aktivitu štítné žlázy. Hypofýza je orgán uložený v mozku, který funguje pro žlázu podobně jako řídicí centrum. K tomu, aby štítná žláza  fungovala tak jak má  je potřeba aby si vytvořila dostatek hormonu  T3 a T4 pro který  je důležitý a potřebný dostatečný přísun jodu v potravě.