Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem

26.03.2015 14:41

Voda je základ zdraví, jistě moc dobře víte, že bez vody člověk nepřežije moc dlouho, jen zhruba 10 dní. Zdroje čisté a pitné vody se na světě stále zmenšují, proto je dobré mít způsob, jak si vodu účinně upravit. Ačkoliv mám vody v našich zeměpisných šířkách dostatek, než vám vyteče z kohoutku, uplyne dlouhou cestu. Dezinfikuje se chlorem, mohou v ní být rezidua hnojiv, vodní kámen, měď a další kovy vyplavené z trubek, jako je olovo, měď atp. Proto je vodu dobré i v našich zeměpisných šířkách před použitím přefiltrovat. Filtračních konvic je celá řada, ale jen Naturgreen® konvice s alkalickým filtrem vodu zbaví všech výše popsaných nečistot a navíc ji alkalizuje. Tím tělu napomáhá lépe udržovat acidobazickou rovnováhu.

Zdravotní rizika BPA

Pozor na levné konvice, k jejichž výrobě je použit většinou méně kvalitní plast, který se měkčí se chemikáliemi jako jsou na příklad bisfenol nebo ftaláty. Konvice vyrobené z materiálu, které jsou měkčeny těmito látkami, vychází oproti  EKO materiálu  až 1000% levněji a místo, aby vám pomohly tak spíš mohou uškodit. Na jedné straně jejich filtr možná trochu pomůže od chloru, ale na druhé takto měkčený plast pustí do filtrované vody navíc 10x více  škodlivin, které pak když pijete, což tak to nemá se zdravím nic společného!

Bisfenol A je syntetický estrogen, který napodobuje hormony našeho těla. Ukazuje se, že škodí i v malých dávkách. Existuje více než 100 nezávislých studií z celého světa, které ukazují, že bisfenol A může způsobovat celou řadu zdravotních problémů.

Jak poznat kvalitní konvici

Pro prodej konvic jsou závazné dvě věci, které nařizuje zákon: CE certifikát + test report, který se váže k certifikaci. Dále se používá většinou vespod výrobku nesmazatelné recyklační číslo může to být SAN nebo další označení. Pokud se jedná o EKO materiál  označení BPA a další, což naše filtrační konvice splňují. To vše musí být ze spodu nesmazatelně označeno na výrobku. Podle toho se pak pozná, o jaký materiál jde a zda je produkt ekologický nebo výrobek zdraví škodlivý. Pokud není certifikát a test report a není na konvici recyklační číslo, tak jde o nedůvěryhodný výrobek a dejte od něj raději ruce pryč a raději se jej urychleně zbavte.

Zde je uvedeno dohledatelné CE pro naše konvice

CE certifikace číslo: SZEM 120700430301V

Test Report ID: W101530159~016105D

Navíc jako záruka kvality pro vaše zdraví má naše konvice ve spodní části vytištěny do plastu další mezinárodní symboly pro nezávadnost.

 

1) Rainforest Alliance Certified (SAN)to znamená, že výrobek je vyroben EKO a byly k jeho výrobě použity certifikované suroviny.

2) označení BPA  FREE: znamená, že se nejedná se o levný, lidskému zdraví škodlivý plast, který se měkčí chemikáliemi jako jsou třeba bisfenol A (BPA) nebo ftaláty.

 

Obsah balení

Konvice, nádržka na filtraci vody, alkalický vodní filtr, víko, indikátor doby použitelnosti filtru.

Technické parametry

  • Digitální ukazatel ve víku konvice.
  • Kapacita konvice: 3,5 l.
  • Filtrační kapacita: 2 l.
  • Materiál konvice: certifikovaný plast pro potravinářské účely CE.
  • Materiál víka, nádržky a rukojeti: ABS plast.
  • Obal alkalického filtru: PP.
  • Max životnost filtru: 300 l
  • Filtrační média: aktivní uhlí, pryskyřicový měnič iontů, částice se záporným potenciálem, přírodní bio minerály.

Doporučení

Začněte s pitím alkalické vody postupně, aby si vaše tělo přivyklo jejím čistícím schopnostem. Voda je vhodná pro děti od 3 let, jestliže ji chcete podávat i mladším dětem, zkonzultujte její užívání s pediatrem. Jestliže trpíte nějakým závažným onemocněním, je vhodné užívání alkalické vody konzultovat s vaším lékařem.Jak má vypadat zdravá voda její pH  obrázek dole.

                                                                                                                              

Výběr produktu

Na českém trhu existuje celá řada zavedených filtračních konvic na vodu. V čem se naše liší? Jde o způsob filtrace. Obyčejné konvice na vodu používají pískovou nebo uhlíkovou filtraci, nic jiného. Zbaví vodu nečistot, popřípadě chloru, ale ne tak kvalitně. Kromě toho pouze Naturgreen® Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem vodu nejen čistí, ale také upravuje její pH a nabíjí ji mírně záporným ORP. Používá sedmistupňový filtrační systém, který vodu nejen čistí, ale také upravuje. Odstraňuje nečistoty, vodní kámen, těžké kovy, ale navíc ji obohacuje ji minerály.

Dokáže vyčistit vodu z vodovodu na hodnoty TDS (množství rozpuštěných tuhých látek) až na 250 ppm, oproti standardním 458 ppm (vysoké hodnoty z vodovodu obsahují také nečistoty a kovy). Pro vaši informaci hodnota TDS je u většiny minerálek 90 ppm to už tak přečištěné, že se s toho stává čistá, ale pouze "mrtvá voda"). Tento filtr také upravuje pH na hodnotu 8 – 10,5  (podle kvality vody z vašeho vodovodu) a keramické kuličky ji nabíjí na -100mV hodnoty ORP. Vaše tělo pracuje s hodnotami krve a tekutin v rozmezí -200mV proto užíváním této vody nemusí tělo vydávat tolik síly na přeměnu standardní vody, která je průměrné (vodovodní nebo minerálky) v hodnotách kolem +450 mV.

Tipy na užívání

Alkalickou vodu pijte v přiměřeném množství každý den celá rodina. Můžete ji použít i na přípravu kávy nebo čaje a na vaření. Jakmile alkalickou vodu ochutnáte, už nebudete chtít pít žádnou jinou. Má lahodnou a svěží chuť.

Abyste se těšili co nejkvalitnější vodě, nenechávejte filtr v konvici vyschnout. Kontaktem s vodou zvyšuje její pH a pro vaše tělo je nejlepší co nejzásaditější voda.

Rady a doporučení k užívání Filtrační konvice

Před nasazením s novým filtrem zacházejte opatrně. Nový filtr pouze našroubujte do konvice. V žádném případě filtr zbytečně různě neotáčejte a hlavně neprotřepávejte! Pokud ho omylem protřepete, aktivní uhlí se může promíchat (to se může stát i přepravou k vám domů). Dokud není filtr aktivován vodou je to pouze suchá směs účinných složek v sedmi vrstvách ve filtru. Na kvalitě následně filtrované vody po opětovném usazení „aktivního uhlí“ se to však neprojeví, filtr své vlastnosti aktivuje pouze vodou. Může se stát pouze to, že budete muset místo dvojí počáteční aktivace filtru filtrovat vodu 3x, a to do doby, než  vám z filtru  místo tmavší vody poteče pouze křišťálově čistá voda. To je známka toho, že se aktivní uhlí aktivací vodou „usadí“zase zpět na své místo. Poté se můžete těšit opět křišťálově čistou vodou.

S konvicí zacházejte opatrně, je to plast ne kov! Pokud budete vodu z konvice nalévat až do dna (nasucho) nebo ji budete hodně naklánět, přidržte si druhou rukou (prstem) víko konvice ať vám nevyjede z nádoby, není napevno, je pouze poskládané ze tří dílů. Při výměně nebo nasazení filtru, nebo čištění konvice dbejte na správné usazení komponentů konvice, vše do sebe lehce zapadne, není potřeba žádné síly. Vše osobně vyzkoušeno. 

Pozor před prvním použitím konvice pozorně čtěte návod. Vždy při první aktivaci filtru nebo jeho výměně je potřeba 2 - 3x vyměnit vodu v konvici. Vrchní část konvice, víko s digitálním ukazatelem použitelnosti filtru doporučujeme vždy pouze otřít vlhkým hadříkem, nesmí se dávat pod proud tekoucí vody! Přesný postup je popsán v návodu na použití, který je součástí výrobku v českém jazyce! K nahlédnutí níže.